İTHAL KÖMÜR PRES

Pres kömür, bir başkalaşım halidir. Mevcut ürünün preslenmesi ile farklı özellik kazanması, pers kömürü meydana getirir. Bundan dolayı pres kömür kullanım alanları bir hayli geniş. Yüksek oranda talep gören kömür, hemen hemen her noktadan alıcı bulabilir.

Pres kömür elde edilebilmesi için toz kömüre belirli işlemler yapılır. Bu noktada birtakım bağlayıcıların varlığı söz konusu: Melas ve Kireç tozu. Melas %9- 12 oranlarında; Kireç tozu ise %3- 4,5 oranlarında kullanılır.

Melas, şeker pancarının son ürünü olarak bilir. Ayrıca tamamen doğal olduğu gerçektir. Buna bağlı olarak bağla özeliği çok yüksek olduğu için kontrollü yakılması gerekir.

Eldeki toz kömür, bir takım kimyasal tepkimelerin ardından Melas ve Kireç tozu ile bağlanarak; pres kömürü oluşturuyor. Böylece başkalaşım gerçekleşmiş ve toz kömürün kullanılır hale gelmesi mümkün oluyor.

Soma kömürü, kaliteli kömür çeşitlerini bir arada bulundurur. Bundan dolayı Soma kömürüne karşı aşırı ilgi ve hassasiyet mevcut. Konutlarda ve dairelerde kullanılan kömür, farklı alanlar için de kullanımı mümkün halde. Geniş müşteri portföyünün ilgili olduğu ürün, tarafımızdan makul fiyatlandırma ile size sunuluyor. Üstelik alacağınız ürün adedince oluşacak sıkıntı söz konusu değil! İsterseniz 1 ya da 100 ton, bütün değerler bizim için aynı. Siz yeter ki talep edin, biz temin etme noktasında sonuna kadar hazırız!

Soma kömürü, farklı özelliklerde olabilir. Bu tamamen ürünün işlenişi ile alakalı bir durum. Ayrıca ürün sırasında gerçekleştirilen ısıl işlemler, ürüne değişik değerler katar. Sonucunda ürün ile alakalı fiyat performans ilişkisi belirlenir.